Виховна година "Національно-патріотичне виховання"
«Перед минулим – зніміть капелюхи,
перед майбутнім – засукайте рукава»
Народна мудрість
Патріотичне виховання належить до пріоритетних напрямів, і усі сучасні концепції національно-патріотичного виховання наголошують на важливості національної спрямованості освіти. Результатом національно-патріотичного виховання повинна бути сформована особистість, яка знає історію і культуру своєї країни, духовно та фізично здорова, творчо мислить, любить свою Батьківщину і народ, дотримується духовних, правових, загальнолюдських законів, здатна саморозвиватися та має соціально-активну позицію громадянина. Важливим завданням виховання є подолання в молоді недовіри й підозрілості у ставленні до інших народів і націй, сприяння толерантності міжнаціональних відносин в умовах багатонаціональної держави.
Усім нам відомо, що починаючи з 90-х років серед молоді України спостерігалося різке падіння моралі, зниження рівня патріотизму. Було зруйновано систему «радянського виховання», а нові важелі впливу на сучасну молодь системно не розроблені.Тому-то проблема патріотизму молоді займає одне із провідних місць у розбудові сучасного суспільства, і саме підвищення рівня патріотизму є пріоритетним завданням держави, у зв’язку з чим передбачається, що зменшення престижу патріотизму серед молоді, студентів потребуватиме: розробки спеціальних, інноваційних підходів у вихованні, реформування засобів масової інформації, інших інформаційних ресурсів в Україні, які не відповідають сучасним вимогам студентів та молоді щодо формування у них позитивних морально-психологічних якостей, подолання протиріччя між потребами молоді та студентів у знаннях історії України.
Націонаьно-патріотичному вихованню, оволодінню глибокими знаннями, правдивою інформацією як основою національної самобутності сприяють виховні години, саме тому, на факультеті агрономії, а саме на кафедрі рослинництва була проведена виховна година на тему: "Національно-патріотичне виховання", для добувачів вищої освіти спеціальності 201 "Агрономія", освітньої програми першого (бакалаврського) рівня та третього рівня вищої освіти доктор філософії (PhD).
13 серпня 2024 року декан факультету агрономії Сергій Полторецький, розпочав даний захід із привітання всіх студентів з початком нового 2024-2025 навчального року і побажав усім успіхів та наснаги у навчанні.
Виховну годину провела доцент кафедри рослинництва Наталія Полторецька разом з кураторами академічних груп другого, третього та четвертого року навчання. Огранізатори даного заходу, приділили значну частину часу історичним аспектам та патріотичному вихованні молоді, що базується на духовно-моральних цінностях нашого суспільства. Здобувачів освітнього рівня бакалавр та докторів філософії вразила інформативна наповненість заходу, оскільки лекторка наголосила, що українці – це мирна нація, яка не переслідує ніяких загарбницьких цілей, проте після тривалого періоду незалежності, ми змушені боронити нашу державу. Саме тому, ми зобов"язані спрямовувати свою діяльність на допомогу захисникам Батьківщини, які боронять на сході українську державу: проведенням ярмарків, збором благодійних пожертв на потреби воїнів, дуже важливий момент, відвідувати поранених бійців АТО у шпиталі.
Все це буде сприяти формуванню у наших студентів високого рівня громадської активності, жертовності, почуття відповідальності за долю народу і держави.
Завершився виховний захід проведенням інструктажів з питань безпеки життєдіяльності, охорони праці та пожежної безпеки для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня та третього рівня вищої освіти доктор філософії (PhD).