Меню

Наукова діяльність

Починаючи з 1959 року при кафедрі функціонує аспірантура. За останні 10 років на кафедрі виконано і захищено три докторських дисертації та чотири кандидатських дисертацій. Виконують дослідження аспіранти.

Викладачами та співробітниками кафедри за останні 10 років опубліковано 12 підручників, 20 навчальних посібників, 25 монографій, понад 650 наукових статей у фахових збірниках, журналах та журналах WEB OF SCIENCE та/або SCOPUS

.

На договірній основі кафедра пропонує виробництву наукові розробки:

технологія створення культурних пасовищ і сінокосів на зрошенні і без нього;

– альтернативні, енергоощадні, ресурсозберігаючі, екологічно безпечні сортові технології вирощування високих врожаїв пшениці (60-80 ц/га), ячменю (40-60 ц/га), гороху (25-35 ц/га), сої (22-25 ц/га), гречки (20-25 ц/га), проса (35-40 ц/га), кукурудзи на зерно (70-100 ц/га), зеленої маси кукурудзи і люцерни (450-600 ц/га), буркуну на сінаж (350-400ц/га), соняшника (28-30 ц/га), цикорію (300-335 ц/га), насіння цукрових буряків (15-17 ц/га), коренеплодів цукрових буряків (450-550 ц/га), кормових буряків (800-900 ц/га), насіння багаторічних трав (3-4 ц/га);

– технології вирощування змішаних, сумісних, проміжних – ущільнених і післязбиральних посівів кормових культур в польових і кормових сівозмінах, що дає можливість збільшити вихід кормів на 25-30%, білка на 30-40%;

– співробітники кафедри і науково-дослідних лабораторій здійснюють технологічний нагляд за дотриманням технологій і вносять необхідні корективи за ходом продукційного процесу формування врожаю.

Останні новини

Калиновий дивосвіт моєї мови!Читати повністю

Калиновий дивосвіт моєї мови!

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання, маркер ідентичності та один із ключових факторів незалежності країни. З метою поглиблення знання української мови та посилення відчуття єдності з культурною спадщиною нашого народу в університеті було проведено національно-патріотичні заходи присвячені до Дня української писемності та мови.

Читати повністю

Головні принципи академічної доброчесності!Читати повністю

Головні принципи академічної доброчесності!

Проводячи дослідження та готуючи наукову роботу, кожен автор повинен пам’ятати про основні правила у сфері наукових публікацій — принципи наукової етики. Сьогодні ми розглянемо ключові принципи та приклади їх порушення.

Читати повністю

Вступ до фаху. Лабораторне заняття.Читати повністю

Вступ до фаху. Лабораторне заняття.

Завданням курсу “Вступ до фаху” є забезпечення оволодіння студентами теоретичних основ агрономії, і надання їм навиків раціонального використання землі з метою підтримання на належному рівні родючості ґрунту і одержання високих і сталих врожаїв вирощуваних культур.

Читати повністю

Пріоритетні напрями наукових досліджень та науково-технічних розробок в УкраїніЧитати повністю

Пріоритетні напрями наукових досліджень та науково-технічних розробок в Україні

Україна, як країна з багатою науковою спадщиною та потужним науково-технічним потенціалом, постійно працює над визначенням пріоритетних напрямків для подальшого розвитку. В умовах сучасного світу, що стрімко змінюється та інноваційного розвитку, визначення цих напрямків стає ключовим завданням для забезпечення конкурентоспроможності та сталого розвитку країни.

Читати повністю

Всі новини