Меню

Наукова діяльність

Починаючи з 1959 року при кафедрі функціонує аспірантура. За останні 10 років на кафедрі виконано і захищено три докторських дисертації та чотири кандидатських дисертацій. Виконують дослідження аспіранти.

Викладачами та співробітниками кафедри за останні 10 років опубліковано 12 підручників, 20 навчальних посібників, 25 монографій, понад 650 наукових статей у фахових збірниках, журналах та журналах WEB OF SCIENCE та/або SCOPUS

.

На договірній основі кафедра пропонує виробництву наукові розробки:

технологія створення культурних пасовищ і сінокосів на зрошенні і без нього;

– альтернативні, енергоощадні, ресурсозберігаючі, екологічно безпечні сортові технології вирощування високих врожаїв пшениці (60-80 ц/га), ячменю (40-60 ц/га), гороху (25-35 ц/га), сої (22-25 ц/га), гречки (20-25 ц/га), проса (35-40 ц/га), кукурудзи на зерно (70-100 ц/га), зеленої маси кукурудзи і люцерни (450-600 ц/га), буркуну на сінаж (350-400ц/га), соняшника (28-30 ц/га), цикорію (300-335 ц/га), насіння цукрових буряків (15-17 ц/га), коренеплодів цукрових буряків (450-550 ц/га), кормових буряків (800-900 ц/га), насіння багаторічних трав (3-4 ц/га);

– технології вирощування змішаних, сумісних, проміжних – ущільнених і післязбиральних посівів кормових культур в польових і кормових сівозмінах, що дає можливість збільшити вихід кормів на 25-30%, білка на 30-40%;

– співробітники кафедри і науково-дослідних лабораторій здійснюють технологічний нагляд за дотриманням технологій і вносять необхідні корективи за ходом продукційного процесу формування врожаю.

Останні новини

Всі українські журнали у DOAJЧитати повністю

Всі українські журнали у DOAJ

Детальна інструкція як можна швидко та легко знайти всі українські наукові журнали у базі DOAJ (Directory of open access journals).

Читати повністю

МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (ВЕБІНАР) Читати повністю

МІЖНАРОДНЕ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ (ВЕБІНАР)

З 01 по 10 липня 2025 року доцентка кафедри рослинництва Уманського національного університету Світлана ТРЕТЬЯКОВА взяла участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (он-лайн вебінарі) на тему: «ТРАНСФЕР ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ У ПІДГОТОВЦІ БАКАЛАВРІВ ТА МАГІСТРІВ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ»

Читати повністю

Основні причини пожовтіння прапорцевого листка пшениці Читати повністю

Основні причини пожовтіння прапорцевого листка пшениці

За даними HGCA (The wheat growth guide), прапорцевий листок займає 20% площі рослини. При цьому він відповідає за 43% майбутнього врожаю. Дефіцит навіть одного-єдиного елемента живлення чи сполуки здатний негативно позначитися на розвитку та формуванні рослини.

Читати повністю

Всі новини