Меню

Наукова діяльність

Починаючи з 1959 року при кафедрі функціонує аспірантура. За останні 10 років на кафедрі виконано і захищено три докторських дисертації та чотири кандидатських дисертацій. Виконують дослідження аспіранти.

Викладачами та співробітниками кафедри за останні 10 років опубліковано 12 підручників, 20 навчальних посібників, 25 монографій, понад 650 наукових статей у фахових збірниках, журналах та журналах WEB OF SCIENCE та/або SCOPUS

.

На договірній основі кафедра пропонує виробництву наукові розробки:

технологія створення культурних пасовищ і сінокосів на зрошенні і без нього;

– альтернативні, енергоощадні, ресурсозберігаючі, екологічно безпечні сортові технології вирощування високих врожаїв пшениці (60-80 ц/га), ячменю (40-60 ц/га), гороху (25-35 ц/га), сої (22-25 ц/га), гречки (20-25 ц/га), проса (35-40 ц/га), кукурудзи на зерно (70-100 ц/га), зеленої маси кукурудзи і люцерни (450-600 ц/га), буркуну на сінаж (350-400ц/га), соняшника (28-30 ц/га), цикорію (300-335 ц/га), насіння цукрових буряків (15-17 ц/га), коренеплодів цукрових буряків (450-550 ц/га), кормових буряків (800-900 ц/га), насіння багаторічних трав (3-4 ц/га);

– технології вирощування змішаних, сумісних, проміжних – ущільнених і післязбиральних посівів кормових культур в польових і кормових сівозмінах, що дає можливість збільшити вихід кормів на 25-30%, білка на 30-40%;

– співробітники кафедри і науково-дослідних лабораторій здійснюють технологічний нагляд за дотриманням технологій і вносять необхідні корективи за ходом продукційного процесу формування врожаю.

Останні новини

Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар)Читати повністю

Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар)

З 01 по 10 квітня 2025 року доцент кафедри рослинництва Світлана ТРЕТЬЯКОВА взяла участь у Міжнародному підвищенні кваліфікації (вебінарі) на тему: «ІННОВАЦІЙНІ ЦИФРОВІ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ: ПРИ ПІДГОТОВЦІ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ В КРАЇНАХ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ТА УКРАЇНІ».

Читати повністю

Практичне заняття з дисципліни «Біоенергетичні культури»Читати повністю

Практичне заняття з дисципліни «Біоенергетичні культури»

10 квітня 2025 року відбулось практичне заняття з дисципліни «Біоенергетичні культури» за темою «Верба енергетична – ботанічна, морфологічна та екологічна характеристика» для ОР «Бакалавр» та «Магістр».

Читати повністю

Курс «Добробут планети: що має знати й може вміти кожен»Читати повністю

Курс «Добробут планети: що має знати й може вміти кожен»

Добробут людства залежить від добробуту планети, адже це наш дім і наша відповідальність – піклуватися про нього. Через повномасштабну війну екологічні проблеми набувають дедалі більших обсягів. Їх комплексне вирішення наразі неможливе через ведення активних бойових дій. До існуючих екологічних проблем додалися проблеми замінування, руйнація промислових об'єктів, залишки вибухових предметів у лісах, полях та у воді, лісові пожежі, кількість яких зросла в Україні майже втричі.

Читати повністю

Освітній курс “Життєстійкість молоді в умовах криз"Читати повністю

Освітній курс “Життєстійкість молоді в умовах криз"

Сучасні реалії життя, страх за своїх близьких і невизначеність в мойбутньому, студенти щодня стикаються зі складними викликами. Тому, нині важливими стають навички, що допомагають зберегти власну продуктивність під час будь-яких криз. Життєстійкість це саме те вміння, яке дозволяє протистояти стресу, відновлювати себе, свій психічний, фізичний та емоційний стан після травмуючих подій та допомагає гідно проходити будь-які випробування.

Читати повністю

Всі новини