Меню

Абітурієнту

Шановний абітурієнте!

Вітаємо тебе на сайті кафедри рослинництва Уманського національного університету садівництва!

Кафедра рослинництва – це одна із 4 кафедр факультету агрономії, започаткованого у 1868 році. На факультеті здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 201 «Агрономія». Факультет справедливо називають центром підготовки агрономічних кадрів, адже тут навчаються майбутні агрономи - професіонали своєї справи Черкаської, Кіровоградської, Вінницької та інших областей України.

Що ж собою являє професія «Агроном»? Спробуємо розібратися.

Агроном – це той, хто робить все можливе для гарного врожаю: від оранки поля, поливу та добрив до своєчасного збору.

Агроном – це друга людина після керівника господарства, від якої залежить успіх ведення аграрного бізнесу. Господарство може вирощувати зернові, овочі, фрукти, кормові трави, соняшник, та що завгодно. І саме агроном визначає, які рослини та сорти краще вирощувати, вибирає, які польові роботи та в який час потрібно проводити: строки сівби та збирання, поливу. І все це в великих масштабах поля, а то й декількох. В його обов’язки входять також вивчення стану ґрунту і підбір добрив, вибір методів боротьби з паразитами. З настанням осені в агронома нові турботи: забезпечити збереження вирощеного врожаю, підготувати якісне насіння для наступного посадкового року. В підпорядкуванні в агронома – механізатори та рільники. Він організовує їх працю, навчання, своєчасну допомогу в разі труднощів.

Зарплата агронома коливається в залежності від кваліфікації та регіону. Але зарплати в аграрному секторі – одні з найвищих в країні. За останні кілька років вони зросли у 2,5-3 рази. Зарплата головного агронома може досягати 80 тис. грн. Крім того, потужні українські агрохолдинги забезпечують своїх працівників повним соціальним пакетом, який включає житло, транспорт та покриття частини повсякденних витрат. В середньому агроном в Україні заробляє 14 тис. грн.

Агроном повинен володіти навичками:

  • В першу чергу – профільні аграрні знання: вміння розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту та розвитку рослин.
  • Володіти знаннями принципів роботи сільськогосподарської техніки та сучасного виробництва, основ роботи в лабораторії.
  • Добре розбиратися в природних процесах, знати біологію, хімію.
  • Бути гарним управлінцем та вміти правильно організувати робочий процес.
  • Вміти планувати та дотримуватися плану, але водночас адекватно реагувати на швидко мінливі умови.

Переваги та недоліки в роботі агронома:

  • Робота агронома цікава, насичена і творча, адже кожен сезон не схожий на попередній і тут завжди знайдеться місце для експериментів з системою обробки ґрунту, підбором сортів тощо.
  • Якщо вам подобається працювати не в кабінеті, а на свіжому повітрі, то складно знайти щось більш вдале.
  • Робота агронома має попит, в аграрній сфері можливий хороший заробіток і кар’єрне зростання.

Професія агронома входить до числа найбільш дефіцитних та затребуваних в Україні. Агрономи потрібні на багатьох великих сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах найрізноманітніших розмірів і профілів, а також в тепличних господарствах і в плодорозсадник.

Сільське господарство вийшло за межі сільської місцевості. Невід’ємною його складовою є агрохолдинги, елеваторні та тваринні комплекси, птахофабрики, переробні заводи, логістичні центри, хімічні, насіннєві, консалтингові, дистрибуційні та торгові компанії. Та й зовнішній вигляд аграрного виробництва змінився. Тепер це не фуфайка і кирзові чоботи, під впливом науко-технічної революції воно докорінно змінилось. Новітні комп’ютерні технології вже активно використовуються у фермерському господарстві. Цей напрямок включає точне землеробство, генну інженерію та біотехнології, розумні системи управління фермою, різноманітних дронів та роботів, а також електронні системи продажу.

Кар'єрне зростання агронома може бути пов'язане або з науково-методичною роботою (перш за все в області селекції, створення нових сортів сільськогосподарських рослин), або з обійманням адміністративних посад (директор сільгосппідприємства), або з заснуванням власної ферми.

Фахівці аграрної сфери завжди будуть затребувані на ринку праці. Особливо в Україні – аграрній державі, серед природних багатств якої найродючіші землі і сприятливий клімат для сільського господарства. Сільське господарство продовжує залишатись локомотивом економіки України та нарощувати свій потенціал на світовому аграрному ринку. Тому з впевненістю можна сказати, що всі хто обрав чи обере аграрний фах, ніколи не залишить у програші.

На землі є багато професій, але немає почеснішої праці, ніж праця людей, що вирощують хліб. Бути агрономом – це означає бути лідером, справжнім господарем не лише землі, а й своєї долі!

Останні новини

Всі новини