Меню

Абітурієнту

Шановний абітурієнте!

Вітаємо тебе на сайті кафедри рослинництва Уманського національного університету садівництва!

Кафедра рослинництва – це одна із 4 кафедр факультету агрономії, започаткованого у 1868 році. На факультеті здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 201 «Агрономія». Факультет справедливо називають центром підготовки агрономічних кадрів, адже тут навчаються майбутні агрономи - професіонали своєї справи Черкаської, Кіровоградської, Вінницької та інших областей України.

Що ж собою являє професія «Агроном»? Спробуємо розібратися.

Агроном – це той, хто робить все можливе для гарного врожаю: від оранки поля, поливу та добрив до своєчасного збору.

Агроном – це друга людина після керівника господарства, від якої залежить успіх ведення аграрного бізнесу. Господарство може вирощувати зернові, овочі, фрукти, кормові трави, соняшник, та що завгодно. І саме агроном визначає, які рослини та сорти краще вирощувати, вибирає, які польові роботи та в який час потрібно проводити: строки сівби та збирання, поливу. І все це в великих масштабах поля, а то й декількох. В його обов’язки входять також вивчення стану ґрунту і підбір добрив, вибір методів боротьби з паразитами. З настанням осені в агронома нові турботи: забезпечити збереження вирощеного врожаю, підготувати якісне насіння для наступного посадкового року. В підпорядкуванні в агронома – механізатори та рільники. Він організовує їх працю, навчання, своєчасну допомогу в разі труднощів.

Зарплата агронома коливається в залежності від кваліфікації та регіону. Але зарплати в аграрному секторі – одні з найвищих в країні. За останні кілька років вони зросли у 2,5-3 рази. Зарплата головного агронома може досягати 80 тис. грн. Крім того, потужні українські агрохолдинги забезпечують своїх працівників повним соціальним пакетом, який включає житло, транспорт та покриття частини повсякденних витрат. В середньому агроном в Україні заробляє 14 тис. грн.

Агроном повинен володіти навичками:

  • В першу чергу – профільні аграрні знання: вміння розбиратися у видах ґрунтів, етапах росту та розвитку рослин.
  • Володіти знаннями принципів роботи сільськогосподарської техніки та сучасного виробництва, основ роботи в лабораторії.
  • Добре розбиратися в природних процесах, знати біологію, хімію.
  • Бути гарним управлінцем та вміти правильно організувати робочий процес.
  • Вміти планувати та дотримуватися плану, але водночас адекватно реагувати на швидко мінливі умови.

Переваги та недоліки в роботі агронома:

  • Робота агронома цікава, насичена і творча, адже кожен сезон не схожий на попередній і тут завжди знайдеться місце для експериментів з системою обробки ґрунту, підбором сортів тощо.
  • Якщо вам подобається працювати не в кабінеті, а на свіжому повітрі, то складно знайти щось більш вдале.
  • Робота агронома має попит, в аграрній сфері можливий хороший заробіток і кар’єрне зростання.

Професія агронома входить до числа найбільш дефіцитних та затребуваних в Україні. Агрономи потрібні на багатьох великих сільськогосподарських підприємствах, у фермерських господарствах найрізноманітніших розмірів і профілів, а також в тепличних господарствах і в плодорозсадник.

Сільське господарство вийшло за межі сільської місцевості. Невід’ємною його складовою є агрохолдинги, елеваторні та тваринні комплекси, птахофабрики, переробні заводи, логістичні центри, хімічні, насіннєві, консалтингові, дистрибуційні та торгові компанії. Та й зовнішній вигляд аграрного виробництва змінився. Тепер це не фуфайка і кирзові чоботи, під впливом науко-технічної революції воно докорінно змінилось. Новітні комп’ютерні технології вже активно використовуються у фермерському господарстві. Цей напрямок включає точне землеробство, генну інженерію та біотехнології, розумні системи управління фермою, різноманітних дронів та роботів, а також електронні системи продажу.

Кар'єрне зростання агронома може бути пов'язане або з науково-методичною роботою (перш за все в області селекції, створення нових сортів сільськогосподарських рослин), або з обійманням адміністративних посад (директор сільгосппідприємства), або з заснуванням власної ферми.

Фахівці аграрної сфери завжди будуть затребувані на ринку праці. Особливо в Україні – аграрній державі, серед природних багатств якої найродючіші землі і сприятливий клімат для сільського господарства. Сільське господарство продовжує залишатись локомотивом економіки України та нарощувати свій потенціал на світовому аграрному ринку. Тому з впевненістю можна сказати, що всі хто обрав чи обере аграрний фах, ніколи не залишить у програші.

На землі є багато професій, але немає почеснішої праці, ніж праця людей, що вирощують хліб. Бути агрономом – це означає бути лідером, справжнім господарем не лише землі, а й своєї долі!

Останні новини

Так ніхто не любив: вірші написані війноюЧитати повністю

Так ніхто не любив: вірші написані війною

Війна росії проти України, суттєво вплинула на сучасну українську творчість. Зокрема поезія, яка народилася в цей історичний час, розкриває жахіття війни, в якій ми живемо щодня, і болю, який вона завдає кожному з нас. Однак, як промінь надії, ми знаходимо в сучасній поезії найвищі почуття притаманні людству — любов, сподівання та віру в перемогу.

Читати повністю

Практичне заняття на колекційному розсадникуЧитати повністю

Практичне заняття на колекційному розсаднику

Відбулося практичне заняття на колекційному розсаднику, студентів факультету агрономії ОР Бакалавр, Магістр та Доктор філософії по організації сівби ранніх ярих, зернових та бобових культур. Студенти вивчали ширину міжрять і глибину сівби різних культур, норми висіву та температуру грунту на глибині загортання насіння. Одночасно було здійснено оцінку стану посіву озимих зернових культур. 

Читати повністю

Інтенсивний курс «Агрономія»: Сучасні технології та стратегії для управління врожайністюЧитати повністю

Інтенсивний курс «Агрономія»: Сучасні технології та стратегії для управління врожайністю

Аграрій з високим рівнем знань та вмінь ніколи не залишиться без роботи, а навпаки – зможе побудувати сталу кар'єру, адже аграрна галузь - одна з ключових для економіки будь-якої сучасної країни. Сільське господарство – найбільший та найстабільніший працедавець світу.

Читати повністю

Всі новини