Меню
Остання редакція: 07 грудня 2022

Наукові лабораторії кафедри рослинництва

аудиторія № 60 "Науково-дослідна лабораторія з агроекології польових культур"

Контакти

Телефон:

+3-8(04744)3-20-76

Email:

cropproduction@udau.edu.ua

Адреса:

Уманський національний університет садівництва

кафедра рослинництва

вул. Інститутська, 4 (корпус 1, поверх 2), аудиторія № 60.

Лабораторія створена у 1998 році згідно з наказом Міністерства агропрому України, що було відображено у періодичній пресі на той час. Лабораторія відкрита на основі попередніх досліджень, які проводяться тривалий період (з 1958 року).

Лабораторія певний період фінансувалась Міністерством агропрому, зараз фінансування не регулярне, але в ній проводяться широкі дослідження викладачами кафедри, докторантами, аспірантами, пошукачами, дипломниками.

Матеріали досліджень використовуються при виданні підручників, навчальних і навчально-методичних посібників і підготовці наукових праць. 

На договірній основі кафедра пропонує виробництву наукові розробки:

– технологія створення культурних пасовищ і сінокосів на зрошенні і без нього;

– альтернативні, енергоощадні, ресурсозберігаючі, екологічно безпечні сортові технології вирощування високих врожаїв пшениці (60-80 ц/га), ячменю (40-60 ц/га), гороху (25-35 ц/га), сої (22-25 ц/га), гречки (20-25 ц/га), проса (35-40 ц/га), кукурудзи на зерно (70-100 ц/га), зеленої маси кукурудзи і люцерни (450-600 ц/га), буркуну на сінаж (350-400ц/га), соняшника (28-30 ц/га), цикорію (300-335 ц/га), насіння цукрових буряків (15-17 ц/га), коренеплодів цукрових буряків (450-550 ц/га), кормових буряків (800-900 ц/га), насіння багаторічних трав (3-4 ц/га);

– технології вирощування змішаних, сумісних, проміжних – ущільнених і післязбиральних посівів кормових культур в польових і кормових сівозмінах, що дає можливість збільшити вихід кормів на 25-30 %, білка на 30-40 %;

– співробітники кафедри і науково-дослідних лабораторій здійснюють технологічний нагляд за дотриманням технологій і вносять необхідні корективи за ходом продукційного процесу формування врожаю.

Останні новини

Так ніхто не любив: вірші написані війноюЧитати повністю

Так ніхто не любив: вірші написані війною

Війна росії проти України, суттєво вплинула на сучасну українську творчість. Зокрема поезія, яка народилася в цей історичний час, розкриває жахіття війни, в якій ми живемо щодня, і болю, який вона завдає кожному з нас. Однак, як промінь надії, ми знаходимо в сучасній поезії найвищі почуття притаманні людству — любов, сподівання та віру в перемогу.

Читати повністю

Практичне заняття на колекційному розсадникуЧитати повністю

Практичне заняття на колекційному розсаднику

Відбулося практичне заняття на колекційному розсаднику, студентів факультету агрономії ОР Бакалавр, Магістр та Доктор філософії по організації сівби ранніх ярих, зернових та бобових культур. Студенти вивчали ширину міжрять і глибину сівби різних культур, норми висіву та температуру грунту на глибині загортання насіння. Одночасно було здійснено оцінку стану посіву озимих зернових культур. 

Читати повністю

Інтенсивний курс «Агрономія»: Сучасні технології та стратегії для управління врожайністюЧитати повністю

Інтенсивний курс «Агрономія»: Сучасні технології та стратегії для управління врожайністю

Аграрій з високим рівнем знань та вмінь ніколи не залишиться без роботи, а навпаки – зможе побудувати сталу кар'єру, адже аграрна галузь - одна з ключових для економіки будь-якої сучасної країни. Сільське господарство – найбільший та найстабільніший працедавець світу.

Читати повністю

Всі новини