Що таке графічна анотація?
У сучасну інформаційну епоху звернути увагу читачів на саме Вашій роботі стає все складніше. Людина отримує контент з багатьох каналів комунікації, при цьому час концентрації на одному джерелі повідомлення стає все меншим. Саме тому деякі журнали для підвищення уваги до опублікованих в них статей стали використовувати графічні анотації.
У загальному розумінні, графічна анотація – це картинка, на якій зображено основні моменти Вашого дослідження. Вона подає інформацію про наукову статтю у спрощеному вигляді та допомагає читачам швидше зрозуміти її основні тези. Графічна анотація створюється у різних форматах – від звичайної картинки до складного графіка, діаграми чи інфографіки.
Ось декілька прикладів використання такого виду анотації:
1 – Risk factors, histopathological features, and graft outcome of transplant glomerulopathy in the absence of donor-specific HLA antibodies.
2 – Posttransplant Diabetes Mellitus and Immunosuppression Selection in Older and Obese Kidney Recipients.
3 – Incidence of ESKD Among Native Hawaiians and Pacific Islanders Living in the 50 US States and Pacific Island Territories.
4 – Corrigenda Regarding Effect of Dietary Potassium Restriction on Serum Potassium, Disease Progression, and Mortality in Chronic Kidney Disease: A Systematic Review and Meta-Analysis.
Як створити ефективну графічну анотацію?
Звичайно, потрібно володіти базовими навичками роботи з графічними редакторами, а також зважати на специфіку наукової статті. Пропонуємо ознайомитися з порадами спеціалістів Elsevier щодо створення графічної анотації.
- Створюйте унікальне зображення. Графічна анотація – частина Вашої наукової роботи і як і сам текст дослідження, вона повинна бути оригінальною та відображати авторський підхід.
- Ознайомтесь з вимогами журналу. Поки не всі видання використовують такого типу контент, однак деякі чітко прописують вимоги до графічної анотації як структурного елементу дослідження. Тому, уважно ознайомтесь з ними.
- Графічна анотація повинна мати чітку та логічну структуру побудови – читатись зверху донизу або зліва направо. Потрібно використовувати мінімальну кількість елементів, що відволікають від змісту зображення або загромаджують його.
- Рекомендується створювати зображення у співвідношенні сторін 500 до 200 пікселів, з мінімальним розміром 1328х531. У такому випадку, воно буде пропорційно масштабоване та правильно відображене у вікні ScienceDirect.
- Варто використовувати класичні шрифти великого розміру, адже зображення буде зменшено (Times, Arial, Courier чи Symbol).
- Слід віддати перевагу файлам типу TIFF, EPS, PDF чи MS Office, виконуючи завантаження графічної анотації.
- Не використовуйте текст чи графічний елемент, що не відображає суті дослідження (наприклад заголовок «Графічна анотація» та подібне).
Базовий шаблон для створення графічної анотації від спеціалістів Elsevier:
Зверніть увагу, графічна анотація не замінює текстову, а є додатковим елементом наукової статті.
Отже, графічна анотація – новий метод для популяризації дослідження. Його суть полягає у тому, що інформація про зміст наукової статті подається у спрощеному вигляді в форматі зображення. Це привертає увагу читачів та спонукає їх ознайомитись з текстом роботи. Тому, ймовірно, що графічна анотація все частіше використовуватиметься у наукових дослідженнях.