Меню
Остання редакція: 25 січня 2021

Нові правила вступу в 2021 році

Вступна кампанія до закладів вищої освіти – один із ключових процесів у сфері вищої освіти та найважливіший етап у житті кожного абітурієнта. Тому ми зібрали найбільш важливі моменти Умов прийому у 2021 році, щоб ти, наш абітурієнте, знав важливе про найважливіше.

Відповідно до Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році основний етап вступної кампанії планується провести у звичні для вступників та закладів освіти терміни – в липні 2021 року.

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів розпочнеться 1 липня, а прийом заяв та документів – 14 липня. Закінчується подання заяв о 18:00 23 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів – значно раніше – 18:00 16 липня.

В 2021 році розширено можливості використання електронного кабінету вступника – подавати електронні заяви зможуть також і вступники, які планують продовжити навчання після здобуття освітнього рівня молодшого спеціаліста (за умови наявності сертифікатів ЗНО), тобто абітурінти, які після закінчення коледжу вступатимуть до бакалаврату за скороченим терміном навчання.

Важливо, що Міністерством освіти і науки передбачило можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника. Це значно спростить цей процес подачі оригіналів документів, а також зменшить черги в приймальних комісіях.

Вступник зможе подати не більше п’яти заяв на бюджетні конкурсні пропозиції. В той же час, звертаємо увагу, що у 2021 році буде встановлено обмеження кількості заяв, які можна подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – загалом не більш, ніж 30 заяв. Крім того, для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції за винятком випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (якщо планує навчатися більш, ніж за однією освітньою програмою, більш ніж в одному закладі освіті тощо).

Також наступного року для більшості спеціальностей значно розширений перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет. У 2021 році абітурієнти зможуть скористатись для вступу сертифікатами ЗНО 2018-2021 років.

Для вступників на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування обов’язковим залишиться ЗНО з української мови та літератури, вступники ж на інші спеціальності зможуть скористатися правом проходити тестування лише з української мови. Звертаємо увагу, що сертифікати ЗНО з української мови та літератури 2018-2020 років можна буде використовувати для вступу на всі спеціальності.

Зазначимо, що з 2021 року випускники зможуть складати ЗНО із 5 предметів. До цього часу максимальна кількість була 4 предмети. Визначено і термінами проведення зовнішнього незалежного оцінювання – це період з 21 травня по 16 липня. Всі програми ЗНО поточного року вже оприлюднені на сайті Центру оцінювання якості освіти в розділі «Підготовка до ЗНО».

До речі, на базі відділу доуніверситетської підготовки Уманського НУС функціонують курси підготовки до ЗНО. Випускникам курсів отримують сертифікати, які засвідчують право на пільги при вступі до Уманського НУС – до їхнього конкурсного балу нараховуються додаткові бали за умови подачі документів на спеціальності: «Агрономія», «Екологія», «Захист і карантин рослин», «Садівництво та виноградарство», «Технології захисту навколишнього середовища», «Біологія», «Науки про Землю», «Харчові технології», «Агроінженерія», «Лісове господарство», «Садово-паркове господарство» та «Геодезія та землеустрій».

Тому, якщо бажаєте якісно підготуватись до складання ЗНО, реально збільшити свій конкурсний бал при вступі і вступити на державне місце навчання, обов’язково зареєструйтесь на курси підготовки до ЗНО. А для цього звертайтесь за телефоном: (067) 700-65-05.

У цьому році зазнали змін і умови вступу до магістратури. Студенти, які планують вступати на магістратуру, здаватимуть єдиний вступний іспит з іноземної мови. Цей іспит стане обов’язковим для вступу на всі спеціальності.

Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню під час вступу до магістратури запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 11 травня до 18:00 3 червня. Єдиний іспит відбудеться 30 червня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня. Реєстрація електронних кабінетів для вступу до магістратури та завантаження до них документів розпочнеться 1 липня. Прийом заяв та документів для таких вступників стартує 15 липня і триватиме до 23 липня.

У 2021 році вступники до магістратури зможуть використовувати результати ЄВІ 2020-2021 року, результати єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) – тільки 2021 року