До Дня Незалежності України 2021
Буває, часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво, –
оці степи, це небо, ці ліси,
усе так гарно, чисто, незрадливо,
усе як є – дорога, явори,
усе моє, все зветься – Україна.
Така краса, висока і нетлінна,
що хоч спинись і з Богом говори.
Ліна Костенко
24 серпня Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності. Воно затверджене на честь значущої історичної події – ухвалення у 1991 році Верховною Радою Української РСР беззаперечною більшістю голосів Акта проголошення незалежності України. Цей документ увінчав тисячолітні прагнення українців жити у власній суверенній державі та самостійно визначати свою долю. Нині ми перетнули позначку ювілейної дати – 30 річчя незалежності нашої України.
Для українців воля та гідність завжди були головними цінностями, що допомагали в тривалій боротьбі за незалежність. На початку минулого століття, в часи Української революції 1917–1921 років, ми змогли відродити державність, а 24 серпня 1991 року Актом проголошення незалежності України вона була відновлена.
Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року спирався на Декларацію про суверенітет, а результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року стали найпереконливішим підтвердженням волі народу.
"… перемога над противними нам силами буде не одним великим і рішучим ударом, не якимсь катаклізмом національним і суспільним, а сумою безчисленних дрібних, буденних побід, незначних, тихих, а зріло обдуманих і неумолимою працею здобутих. Менше крові, а більше поту! – се повинен бути оклик нашої майбутньої історії".
Іван Франко
Серед святкових подій, присвячених ювілейній даті незалежності України, у нашому університеті відбулась низка тематичних заходів. Так, День знань в Уманському національному університеті садівництва навчальний процес розпочався з проведення тематичної лекції «30 років незалежності рідної держави». Науково-педагогічні працівники ознайомили студентів з основними державотворчими подіями становлення незалежної України, формування національної свідомості, патріотизму і відповідальності за її долю, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина.
"Торуй свій шлях – той, що твоїм назвався,
той, що обрав тебе навіки вік.
До нього змалку ти заповідався,
до нього сам Господь тебе прирік".
Василь Стус
Незалежність для українців завжди є запорукою нових можливостей і торжества прав людини. Це насамперед можливість жити у щасті та мирі, вільно вдихнути на повні груди пʼянке повітря свободи позбувшись століть неволі, життя за чужими правилами, участі в чужих війнах, лицемірства, брехні, несправедливості та репресій. Майбутнє України – в руках кожного з нас.
"Вітчизна – це не хтось і десь
Я – теж Вітчизна.
Як не я, то хто, не тепер, то коли?"
Іван Світличний
Прагнення до свободи і чутливість до несправедливості – визначальні риси українців, що давали нам наснагу і сили залишатися собою в часи бездержавності. Здобуття незалежності для творення власного майбутнього – найвищий вияв свободи нашого народу.
Творення нової України – нелегкий процес. Але ми гідно долаємо перешкоди, облаштовуємо свій край і торуємо власний шлях, ні на кого не нападаючи, нікого не пригнічуючи і не повчаючи. Ми поважаємо порядних сусідів, взаємовигідно співпрацюємо з ними і завжди допомагаємо у складну годину, але рішуче протистоїмо загарбникам, які вбивають і посягають на наше по праву.
"…Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни… Скільки нас, людства, вже є на планеті? Мільярдів шість? І серед них українці, дивна-предивна нація, яка живе тут з правіку, а свою незалежну державу будує оце аж тепер".
Ліна Костенко
Вільна українська держава, активне й відповідальне громадянське суспільство та потужні збройні сили – це ті базові речі, що захищають права людини та гарантують усім українцям гідне майбутнє. Тому сьогодні лектори Уманського національного університету садівництва намагались донести, що студенти вищих навчальних закладів повинні усвідомити життєву потребу в професійній ідготовці, набутті фахових компетентностей, ініціативи, підприємництва, дотримуватись правових норм суспільства, з розумінням ставитися до проблем економічної і соціальної політики держави та шукати шляхи їх розв’язання.
Наталія Полторецька