Меню

З нового року студенти по-новому отримуватимуть стипендії

Міністерство освіти України планує з 2017 року виплачувати стипендії не всім студентам з усередненою четвіркою за сесію, а лише тим, що зайняли високі місця в рейтингу, складеному ВНЗ.

Кращі студенти отримуватимуть стипендію на 72,9% більшу, ніж зараз – 1600 грн, тобто на рівні прожиткового мінімуму.

Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен ВНЗ розробить свої критерії для складання рейтингу, буде затверджуватися вченою радою університету за обов'язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету,
– розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

МОН також передбачає, що на 90% місце в рейтингу визначатиме успішність, а на 10% – критерії, які визначить ВНЗ. Це допоможе визначити найуспішніших студентів, навіть якщо за результатами сесії всі вони отримали однаковий середній бал.

Зараз в проекті бюджету закладено 2,978 млрд грн на соціальні стипендії і 2 млрд грн на академічні стипендії. Ми ж пропонуємо перекинути 1,7 млрд грн з соціальних стипендій на академічні, що дозволить не тільки повністю профінансувати соціальні стипендії, але і забезпечити виплату збільшених стипендій майже для половини студентів, – наголосила Гриневич.

Відтак, згідно з планами МОН, з 50% студентів, які отримуватимуть стипендії, планується, що 43% – отримуватимуть академічні стипендії за рейтинговою системою, а соціальну отримуватимуть 7%. При цьому для ВНЗ III-IV рівня акредитації мінімальна стипендія буде на рівні 1100 грн, що на 33,4% більше, ніж у минулому році.

Окрім того, більш ніж на 100% збільшується стипендія для кращих студентів, які навчаються на складних спеціальностях, де важко отримати високу оцінку. Зокрема, мовиться про природно-математичні педагогічні спеціальності (вчителів хімії, фізики, біології тощо) та інші математичні, природничі та інженерні спеціальності.

"Для них стипендія у ВНЗ III-IV рівня акредитації становитиме 2036 грн, у ВНЗ I-II рівня акредитації – 1536 грн", – переконують в МОН.