Всеукраїнський науково-практичний семінар

22 червня в Уманському національному університеті садівництва на кафедрі рослинництва відбувся науково-практичний семінар «Теоретичні і практичні основи програмування врожайності польових культур», присвячений 130-річчю від дня народження І.М.Єремеєва.

Із 1951 по 19155 р. професор Єремеєв І.М. завідував кафедрою рослинництва і селекції Уманського СГІ, а до 1957 р.– професор цієї кафедри. В Умані Іван Максимович працював над покращенням сорту озимої пшениці «Українка 0246». ООН офіційно визнала цей сорт міжнародним стандартом сильних пшениць.

Учасників семінару привітав завідувач кафедри рослинництва, професор Анатолій Яценко, який наголосив, що вклад у науку професора Єремеєва І.М. достойний наслідування і побажав плідної співпраці учасникам семінару.

Були заслухані доповіді:

1. «Уманські дні родини Єремеєвих» –  Наталія Михайлова, провідний бібліотекар Наукової бібліотеки.

2. «І.М. Єремеєв – автор всесвітньовідомого сорту озимої пшениці Українка» – Віктор Сигида, провідний консультант АФ «Седна-Агро».

3. «Використання матеріалів демонстраційних посівів у навчальному процесі» – Василь Новак, доцент кафедри рослинництва.

4. «Подовження тривалості використання багаторічних трав залежно від заходів догляду» – Андрій Січкар, доцент кафедри рослинництва.

Теми доповідей жваво обговорювалися, кожен із присутніх долучився  до дискусії.

На завершення семінару учасники поклали квіти на могили подружжя Єремеєвих.

Віталій Кравченко, викладач кафедри рослинництва