Меню

Пам’яті видатного науковця Олександра Івановича Зінченка

У ці прекрасні зимові дні не можна не згадати про Олександра Івановича Зінченка – про відомого вченого-аграрія, доктора сільськогосподарських наук, професора, академіка Академії наук вищої освіти України, Міжнародної академії освіти, завідувача кафедри рослинництва Уманського НУС, почесного читача Наукової бібліотеки університету. Народився він 25 лютого 1928 року і сьогодні йому виповнилося б 95 роки.

Олександр Іванович Зінченко належить до визначних вчених-аграріїв України, адже його знають як одного з організаторів вітчизняної сільськогосподарської науки, практика з багаторічним стажем, чиї наукові праці відомі не лише в Україні та СНД, а й у багатьох країнах світу.

Народився в с. Петропавлівка Дніпропетровської області. З відзнакою закінчив Ерастівський сільськогосподарський технікум ім. Е. Бродського та Уманський національний університет садівництва. Працював науковим співробітником дослідної станції НДІ цукрових буряків, керуючим дільницею навчгоспу, проводив дослідження з різних питань землеробства і рослинництва. Після захисту кандидатської дисертації, з 1965 року Олександр Зінченко обіймав посади асистента та доцента, з 1976 року – завідувач кафедри рослинництва. А в 1982 році захистив докторську дисертацію.

Кажуть, людина живе, допоки жива пам'ять про неї… Пам'ять підтримується частим згадуванням добрих справ людини, які визначають її особливі заслуги. Сьогодні те найкраще, що залишив після себе Олександр Іванович Зінченко приносить і ще принесе свої плоди.

Олександр Іванович Зінченко пішов із життя 16 березня 2017 р.

Низький уклін Олександру Івановичу від професорсько-викладацького та студентського колективу кафедри за багаторічну працю, за самопожертву в ім’я освіти, науки та університету. Ми горді тим, що довелось із ним працювати!