Меню
Остання редакція: 21 березеня 2019

ПАМ'ЯТЬ ПРО ГЕРОЯ ЗЕМЛЯКА

    Студенти факультету агрономії відвідали музей Олександра Захаревського випускника Уманської загальноосвітньої школи №11 1979 р., який загинув в Афганістані, було відкрито 15 лютого 1990 р.

        Завдання шкільного музею полягає у залученні учнів до вивчення історії свого народу, історії школи, у формуванні почуття патріотизму та громадянськості.

    Слід відмітити що життєвий шлях Олександра Захаревського відображено на шести стендах відображено музейної кімнати, а саме «Початок життєвого шляху»,  «Школа: вірні друзі»,  «Навчання, музика, спорт»,  «Здійснення мрій»,  «Афганістан: дні випробувань»,  «Дні печалі».

    Екскурсія проходить під музичний супровід, що підсилює емоційне сприйняття матеріалу. В експозиції виставлені особисті речі (учнівські зошити, конспекти з військового училище, парадний мундир, піонерський галстук, волейбольний м’яч, художні книги), речі сім’ї Захаревських (настільна лампа, фото картина, підсвічник).

    Особливу увагу привернула пісня «Пам’яті друга», яку написав і виконує друг Олександра, Сергій Кондратюк, який народився і виріс в Умані. Дружив із Олександром Захаревським, разом із ним займався у секції веслування в ДЮСШ у тренера В.Г.Грязнова. Загибель друга озвалася в його серці гострим болем.

    Ця пісня була вперше виконана 5 жовтня 2002 року на відкритті всеукраїнських змагань на байдарках та каноє, присвячених пам’яті    воїна-інтернаціоналіста О.Захаревського. Сергій живе і працює у м. Сімферополі.

    У музеї зберігаються матеріали з періодичної преси про події в Афганістані, художня та публіцистична література. Найціннішими є матеріали газет, де надруковані списки загиблих в Афганістані з усіх областей України.