Енергетична верба - шлях до незалежної енергетики

Викладачі кафедри рослинництва ім. О.І. Зінченка Уманського НУС продовжують збагачувати колекцію біоенергетичних культур. За сприяння ВАТ «Захід Інвест» кафедрою було придбано та висаджено сорти верби енергетичної (Salix energy) італійської, шведської та української селекції. Не зважаючи на те, що це відносно нова культура для України, проте площі вирощування її щороку збільшуються.

Цінність даної культури фахівці пояснюють, в першу чергу, тим, що опалення щепою лози, яка за теплотою згоряння сухої деревної маси дорівнює теплоті згоряння хвойних порід дерев (18,5 МДж/кг), хоч і не в рази дешевше за газ, але забезпечує незалежність від інших країн і обставин. Окрім того, використовувати плантацію можна до 20-ти років, а збір урожаю деревної маси можливий вже з третього року вирощування.

Леся Вишневська, доцент кафедри рослинництва