Шевченко — символ війни та боротьби за свободуЧитати повністю

Шевченко — символ війни та боротьби за свободу

Український поет – автор кількох поетичних збірок, поем, драми «Назар Стодоля», російськомовних повістей; ідейний натхненник Кирило-Мефодіївського товариства; художник – випускник Петербурзької академії мистецтв; автор чималої кількості олійних полотен, зокрема портретів та автопортретів, акварелей, рисунків; офортист – академік гравюри: один із перших у тогочасній Російській імперії, автор багатьох офортів на класичні та власні сюжети; громадський діяч, просвітитель – своїм коштом склав та видав «Буквар» для недільних шкіл, планував видати також граматику, арифметику, географію; брав участь у підготовці першого номера журналу «Основа»; популяризатор класичного мистецтва серед простого люду; основоположник нової української літератури: втілив у поетичній формі норми народнорозмовної мови, котрі стали основою для створення української літературної мови.

19.02.2022
Студенти 12-а групи долучилися до національного уроку з медіаграмотностіЧитати повністю

Студенти 12-а групи долучилися до національного уроку з медіаграмотності

Фільтр — це національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Він був заснований у 2021 році, аби об’єднати зусилля держави, громадських організацій та медіаспільноти задля підвищення рівня медіаграмотності українців.

Зустріч-діалог з нагоди Дня ЄДНАННЯ УкраїниЧитати повністю

Зустріч-діалог з нагоди Дня ЄДНАННЯ України

14 лютого президент Володимир Зеленський у зверненні до українського народу заявив про впровадження нового свята – Дня єднання. Дата 16 лютого була обрана не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними західних країн, зокрема США, могло розпочатися повномасштабне вторгнення російської армії до України.

Бобові — це перспективно, корисно і смачноЧитати повністю

Бобові — це перспективно, корисно і смачно

Генеральна Асамблея ООН наприкінці минулого року затвердила: Всесвітній день бобових відзначатиметься щорічно 10 лютого. Першою цю дату відсвяткувала Україна.