Лабораторне заняття з дисципліни «Біоенергетичні культури».

Спільно із студентами третього курсу факультету агрономії Уманського НУС провели заготівлю садивного матеріалу верби енергетичної.

Для закладки плантацій використовують однорічні здерев‘янілі живці. Заготівля пагонів проводиться у період від закінчення вегетаційного періоду до початку сокоруху. Живці з пагонів бажано нарізати безпосередньо перед їх садінням. Живці верб мають бути прямими, мати не менше чотирьох добре розвинених бруньок. Оптимальна довжина живців – від 20 до 30 см, а товщина у верхній частині – від 0,6 до 2,0 см. Живці повинні бути чистими, здоровими і мати високу вологість (близько 50 %). Заготовлені живці використали для розширення плантації верби енергетичної на колекційному розсаднику кафедри рослинництва.