Меню

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ — ЄДНАЄ УКРАЇНЦІВ

Колектив кафедри рослинництва взяв участь у Всеукраїнській акції  День ВИШИВАНКИ!!!

Всесвітній день вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це свято самобутнє і самодостатнє, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. В цей день кожен охочий може долучитись до нього, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Вишиванка в культурі України займає особливе місце. Здавна вважалося, що сорочка, вишита кольоровими нитками та прикрашена візерунками, приносила успіх та служила оберегом для господині чи господаря. Цей національний одяг носять чоловіки, жінки та діти. В наш час вишиванка вийшла з повсякденної форми одягу, проте її надягають на свята або визначні дати. 

Традиція вишивати сорочки різнокольоровими нитками та візерунками має багатовікову історію. В основному вишивали дівчата, готуючи собі придане до весілля. Кількість зібраних вишиванок говорила про матеріальний добробут нареченої. Якщо у дівчини було від 30 до 40 сорочок, то вона вважалася з бідної сім’ї, а у якої було від 100 й більше  вважалася завидною нареченою.

Візерунки на вишиванках були прикрасою одягу й несли в собі магічний сенс. Не секрет, що магія завжди була, є і буде частиною культури українського народу. Це видно з пісень, у яких є слова «кого любила  причарувала».

Ідея відзначати «День вишиванки» виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів й викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.

«День вишиванки» прийнято відзначати третього четверга травня. Цьогоріч цей день припав на 18 травня.

Віталій Кравченко, викладач кафедри рослинництва